نکاتی درباره عمل بینی

یکی از عمل های جراحی زیبایی که جدیداً بسیار مورد توجه قرار گرفته است عمل جراحی زیبایی بینی می باشد. البته منظور از جدیداً، صد سال اخیر است و حتی می‌توان گفت از اولین عمل های جراحی  زیبایی است که مورد استقبال بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار گرفته است. با این حال این سوال مهمی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می کند این است که یک دکتر خوب برای عمل بینی را چگونه می توان پیدا کرد؛ چراکه استقبال عمومی و افزایش تقاضا برای این عمل جراحی زیبایی باعث شده تا بسیاری از افراد رشته پزشکی به جراحی های زیبایی رو بیاورند. همین امر باعث می شود که انتخاب پزشک متخصص در زمینه جراحی عمل بینی دشوار شود.

رینوپلاستی همان عمل جراحی زیبایی بینی است که در میان مردم با عنوان جراحی بینی شناخته می شود. ما ظاهر و شکل بینی خود را از مادر و پدر به ارث می بریم. انسان ها دارای تنوع ظاهری بسیار متنوع در زمینه بینی هستند.۶۰ درصد از زیبایی ظاهر و چهره انسان را بینی مشخص می کند. این امر به این دلیل است که بینی در مرکز و وسط چهره قرار گرفته است.

همین امر باعث می‌شود که اگر بینی شخصی انحراف داشته باشد، ظاهر شخص منحرف به نظر می‌رسد. با توجه به این موضوع پیشرفت پزشکی و عمل جراحی بینی توانسته خدمت بزرگی به این افراد انجام دهد. یک عمل جراحی بینی برای افرادی که بینی تقریباً نامتقارنی دارند می تواند کمک بسزایی در راستای بالا بردن اعتماد به نفس آنها داشته باشد.

البته امروزه جراحی بینی مختص افرادی که بینی متقارنی ندارند نیست. پدیده ی مد و مدگرایی باعث شده تا بسیاری از افرادی که دماغ معمولی دارند هم به دنبال دکتر خوب برای عمل بینی باشند. همین امر باعث شده که بیشتر از ۷۰ درصد از عمل های جراحی برای افرادی باشد که دماغ های معمولی و بدون مشکل دارند.

عمل بینی که معمولاً برای بهبود مشکلات تنفسی تجویز میشود، به نام عمل رینوپلاستی عملکردی شناخته می شود. این عمل زیبایی مخصوص افرادی است که دچار پلیپ بینی هستند. در این عمل با کاهش سایز و تغییر در شکل مجاری تنفسی در داخل بینی راه رفت و آمد هوا به داخل بدن تسهیل می گردد. عملهای پلیپ، برای بینی‌هایی تجویز می شود که به ظاهر کوچکتر از اندازه استاندارد هستند. در این مدل عمل های عملکردی که برای رفع پولیپ است؛ بینی قدری بزرگتر می گردد. پس می توان این نوع عمل های جراحی پولیپ را عمل های زیبایی بینی هم به حساب آورد.

نکاتی درباره عمل بینی 2

در عمل رفع پولیپ بینی شکل و نوک بینی تغییر داده میشود. در موارد حادتر استخوان بینی شکسته میشود و غضروف بینی را تغییر موقعیت میدهند. شکستن استخوان بینی و جابه جایی غضروف داخلی بینی، مختص عمل های رفع پولیپ نیست. در بسیاری از عمل های زیبایی بینی، دکتر برای کوچک کردن بینی این تغییرات را انجام می دهد.

پیدا کردن یک دکتر خوب برای عمل بینی می تواند مزایای بسیار بیشتری هم برای جامعه داشته باشد. افرادی که دچار خر و پف هستند. می توانند با یک عمل موفق این مشکل را برطرف کنند. هرچند که خروپف برای خود شخص معمولا مشکلی ایجاد نمی‌کند و دیگران را به زحمت و دردسر می‌اندازد.

همانطور که ما از دکتر توقع داریم که یک عمل جراحی عالی برای ما انجام دهد. دکتر های متخصص جراحی پلاستیک هم از بیماران خود توقع هایی دارند. یکی از مهم‌ترین این توقعات این است که بیمار در هنگام مراجعه به دکتر برای جراحی بینی باید انتظارات واقع بینانه از جراحی بینی داشته باشد. اگر مشکل، رفع گرفتگی های تنفسی، یا مشکلات مربوط به پولیپ بینی، و یا مشکلاتی که در اثر خروپف برای خود و خانواده بیمار وجود آمده می باشد، زیاد بحثی وارد نیست. ولی در هنگامی که فرد برای زیبایی به یک دکتر خوب جراح پلاستیک مراجعه میکند، به دلیل مشکلات ناشی از خود کم بینی، توقعاتی گاه عجیب و غیرقابل دسترس از دکتر دارد. خیلی از افراد هستند که عوامل زیادی باعث شده تا چهره آنها با توجه به معیارهای جامعه زیبا به نظر نرسند. این در حالی است که از دکتر خود توقع دارند با یک عمل بینی، آنها را به طور کامل برطرف کنند. به همین منظور بسیاری از جراحان پلاستیک و دکتر های موفق در زمینه جراحی بینی، قبل از اینکه عمل جراحی بینی را برای شخص تجویز کنند، به آنها توصیه می کنند که به یک مشاور مراجعه کنند، تا در مرحله اول مشکلات روحی روانی آنها برطرف شود. این موضوع گاه باعث میشود که حتی شخص از عمل جراحی زیبایی برای بینی خود منصرف شود.

در زمینه مراحل انجام عمل باید بدانید که این عمل، معمولاً یک ساعت و نیم الی سه و نیم ساعت زمان می برد. در بعضی از عمل ها بیهوشی کامل تجویز می شود. ولی ممکن است پزشک متخصص با توجه به شرایط بیمار از بیهوشی موضعی هم استفاده کند. بعد از عمل شخص احتیاج دارد که به مدت ۱ الی ۳ روز در بیمارستان بستری باشد.

در میان بسیاری از عواملی که برای پیدا کردن یک دکتر خوب برای عمل بینی باید در نظر بگیرید، داشتن رزومه موفق مهمترین عامل است. در وبسایت کاربلدان، می توانید نمونه کارها و انواع عمل های جراحی پزشکان متخصص بینی را مشاهده و بررسی کنید و با توجه به این عوامل به بهترین پزشک بر اساس نظر خود و نظراتی که دیگران درباره آن پزشک درج کردند برسید.

بهزاد نبوی

بهزاد نبوی

یک دانشجوی پزشکی، عاشق علم پزشکی، و محقق و پژوهشگر در زمینه های مختلف پزشکی. دوست دارم نظرتو بدونم. لطف میکنی؟

Comments

  • امیرعلی رحیم پور
    2022/01/30 at 8:31 ب.ظ

    بسیار قلم سبکی دارین عالی بود

  • ماهان ملاقلی
    2022/09/10 at 6:41 ق.ظ

    عالیییییییییی

Add a comment